Ağrı‘da büyük yalan

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Ağrı seçim sonuçlarında yapılan dezenformasyona ilişkin, BDP’yi eleştirerek, “Sahte mağduriyet edebiyatı uydurarak medyatik bir karaçalma operasyonu yürüten BDP’yi kınıyoruz” dedi.

BDP’nin Ağrı’da halkın demokratik hakkını kullanmasını engelleme girişimleri ve seçim sonuçlarının en az 15 kez BDP lehine sonuçlandığı yönünde oluşturmaya çalıştığı bilgi kirliliğine bir tepki de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’dan geldi.

Akıldışılığının yanında hukuki olarak zaten mümkün değil

Soylu, seçim sonuçlarının asla iddia edildiği gibi 14 kez veya 15 kez sayılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını vurgulayarak, “Zaten böyle bir iddianın akıl dışılığı yanı sıra, teknik ve hukuki olarak da mümkünlüğü söz konusu değildir” dedi.

Oylar İlk kez sayılıyor

Asıl mağdurun partisi olduğunu söyleyen Soylu, “Hukuki itirazlarımız sonucunda il seçim kurulunda oylar ilk kez sayılıyor. 14 veya 15 kez sayılıyor meselesi yalandır” diye konuştu.

“Seçim itirazları üzerinden paralel medya ve gezici medya ittifak halinde olup bilgi kirliliği yaymaya devam etmektedir” diyen Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

“Partimiz bütün seçim bölgelerinde tamamen kanunlara uygun seçimlerin yapılmasından ve bu sonuçların ivedilikle ve yine kanunlara uygun bir şekilde ilgili merciler aracılığı ile tüm topluma duyurulması taraftarıdır ancak sanki iktidar partisi olunca herhangi bir mağduriyet durumumuz söz konusu olamazmış gibi sürekli partimiz ve adaylarımız ve sandık görevlilerimiz töhmet altında bırakılmaktadır. Aynı durum Ağrı Belediye Başkan Adayımız Hasan Arslan için de geçerlidir.”

Demirtaş dezenformasyon kampanyasının sözcüsüdür

AK Parti’nin, Ağrı seçimlerinin tamamen şaibesiz, kesin ve net bir biçimde sonuçlanmasını arzu ettiğini kaydeden Soylu, “Ama özellikle BDP Eş Başkanı sayın Selahhatin Demirtaş bu talihsiz dezenformasyon kampanyasının sözcülüğünü yapmaktadır.” ifadesini kullandı.

AK Parti’nin zaferi gölgelenmek isteniyor

“Türkiye’nin herhangi bir seçim bölgesinden gelen sonuçları ve itirazları hemen “yavuz hırsız ev sahibini bastırır” edası ile medyaya sunulmaktadır” diyen Soylu, “Buradaki kasıtın tam anlamıyla AK Parti’nin seçim zaferini gölgelemek olduğunu biliyoruz. Ancak zafer kazanmış olmamız oylarımıza sahip çıkmayacağımız anlamına gelmez, bu kabul edilemez.” dedi.

Soylu, “Temennimiz Ağrı seçimleri hakkında oluşan bilgi kirliliğinin acil bir şekilde temizlenmesi ve halkımızın iradesinin tecellesini olan sandık sonuçlarının bir an önce netleşmesidir. Bu süreçte bütün tarafları hukukun üstünlüğü ilkesine saygı duymaya ve medyatik manipülasyonlardan uzak durmaya davet ediyorum.” diye konuştu.