Adil seçimde Türkiye takdir ediliyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Adil bir seçim gerçekleştirme konusunda Türkiye bütün dünya ülkeleri tarafından takdir edilen ve bu konuda herhangi bir eleştiriye muhatap olmayan bir ülkedir” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Ağrı’ya gelen Soylu, oy verme işleminin 07.00’de başladığı kentte okulları ziyaret ederek, partililerden bilgi aldı.

Soylu, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin çok partili hayata geçtiği 1950’den itibaren en güzel yaptığı işlerden birinin seçim olduğunu belirtti.

Bugün de Ağrı’daki seçimleri takip ettiklerini ifade eden Soylu, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin çok partili siyasi hayata başladığı 1946’dan itibaren 1946 seçimlerini saymamak gerekir. 1950’den itibaren. Türkiye’nin yönetiminin, milletimizin en güzel yaptığı işlerden bir tanesi seçimdir. Adil bir seçim gerçekleştirme konusunda Türkiye bütün dünya ülkeleri tarafından takdir edilen ve bu konuda herhangi bir eleştiriye muhatap olmayan bir ülkedir. Bugün de Ağrı’dayız sabahtan itibaren de Ağrı’da insanlar kendi iradeleri, hür iradeleri ile seçime gelmeye çalışıyor. Elbette gerginlikler var ama her yerde olur özellikle bu konuda yarışan siyasi partiler arası, buradaki değerlendirmeler arası süreçte bunlar yaşanır.”

Vatandaşların kendi hür iradeleri ile sandığa gitmeleri hususunda seçimin işleyişini yakından takip etmek için burada bulunduklarını belirten Soylu, “Önemli olan bunları suhuletle hür ve özgür iradesini sandığa yansıtabilecek bir şekilde gerçekleştirebilmektir. Bugün de buradaki arkadaşlarımızla seçimin işleyişine ve insanlarımızın kendi iradelerini sandığa yansıtma kabiliyetlerini gerçekleştirmeleri hususunda partili arkadaşlarımızla burada bulunuyoruz. Burada seçim sonucunun hem Ağrı için hem de milletimiz için iyi bir sonuçla hayırlı bir sonuçla oluşmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.