81 İlde Sosyal Medya Eğitimi

Ar-Ge Başkanlığı ile Medya ve Tanıtım Başkanlığı birimlerinin düzenlediği program çerçevesinde, teşkilat mensupları ve parti sempatizanları, sosyal medyada Hükümet icraatlarının doğru anlatılması için çalışacak.

AK Parti, sosyal medyada daha etkin yer almak için harekete geçti. Ar-Ge Başkanlığı ile Medya ve Tanıtım Başkanlığı birimlerinin düzenlediği program çerçevesinde, teşkilat mensupları ve parti sempatizanları, sosyal medyada Hükümet icraatlarının doğru anlatılması için çalışacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ar-Ge Başkanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada, sosyal medyada daha etkin yer almak için nisan sonunda bir çalışma başlattıklarını belirterek, “Ancak bu çalışmamızın Gezi Parkı olaylarıyla aynı döneme denk gelmesi tamamen bir tesadüf” dedi.

Sosyal medyanın, siyasete, iletişim alanına ve siyasal iletişime etkileri konusunda ön çalışma yaptıklarını dile getiren Soylu, “Kendimizi sosyal medyada çok daha iyi konumlandırabilmek, sosyal medyadan çok daha etkin istifade edebilmek için bir çalışma yürütüyoruz. Bunu hem eğitim programlarıyla hem de ortaya koyacağımız birtakım stratejilerle geliştirmek için gayret ortaya koyuyorduk ki bu sırada Gezi Parkı hadiseleri gerçekleşti” diye konuştu.

İstanbul ve Ankara’da ilk eğitimler yapıldı

Siyaset Akademisi programlarında da sosyal medya konusunun işlendiğini ifade eden Soylu, teşkilatlara yönelik eğitimlere önceki gün İstanbul’da başladıklarını, dün de Ankara’da gerçekleştirilen eğitimin yarın da İzmir’de yapılacağını kaydetti.

Soylu, bu eğitim programlarının, kısa sürede 81 ilde verileceğini ifade etti.

“9 milyon üyemiz, 6 buçuk milyon twitter kullanıcısı var”

AK Parti’nin 9 milyona yakın kayıtlı üyesinin bulunduğunu hatırlatan Soylu, üyelerinin ve sempatizanlarının facebook, twitter ve linkedn gibi sosyal paylaşım alanlarında hesap açmasını ve parti politiklarıyla Hükümet icraatlarını doğru ve etkin biçimde paylaşmasını istediklerini bildirdi.

Türkiye’de 9 milyon twitter hesabı, 6,5 milyon aktif kullanıcı bulunduğuna işaret eden Soylu,  şöyle konuştu:

“Biz bu süreçte, özellikle fake hesaplar, yönlendirilmiş birtakım hesaplar üzerinden hakareti, iftirayı, yanlış bilgiyi, dezenformasyonu, karalamayı gördük.  Buna yönelik elbette biz de sosyal medyayı, hem topluma doğru bilgi vermek, hem kendi iletişimimizi kurmak, yaptığımız icraatları toplumun geniş kesimlerine sunmak için teşkilatımız, parti mensuplarımız sempatizanlarımız tarafından en aktif anlamda kullanmalıyız.

Elbette buradaki en önemli hassasiyetimiz, bize yapılan özellikle son dönemde hakarete, iftiraya veya yanlış bilgilendirmeye ve toplumu tahrik edici unsurlara yönelik cevap vermek değil. Tam tersi doğru iletişimi kurmak üzerine bir yapılanma gerçekleştirmek istiyoruz. Bu konuyu düzenlediğimiz toplantılarla teşkilatımız ve sempatizanlarımızla paylaşıyoruz.”