6-0 için büyük mücadele ortaya koyacağız

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından düzünlenen Bayramlaşma ve Aday Tanıtım Töreninde konuşan MKYK üyesi ve AK Parti Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu: “Bu salonda birlikte ve bir aradayız. 7 Haziran’da bıraktığımız yerin neresi olduğunu biliyoruz.

1 Kasım’ın ne ifade ettiğini biliyoruz. 1 Kasım bizim için çok şey ifade ediyor. Türkiye’nin yarınlarını geleceğini kucaklamak isteyen AK Partililer için neyi ifade ettiğin biliyoruz. 1 Kasım, istikrarımızın, huzurumuzun, sükûnumuz için, geleceğin ve tek başına iktidarın anahtarıdır. 7 Haziran’a gelen süreçte, bu muazzam teşkilatla yorulmadan hiçbir an duraksamadan bir büyük mücadeleyi ortaya koyduk. 3,5 aydır tekrarlıyorum. Tekrarlamaktan bıkmayacağım. Trabzon teşkilatı 7 Haziran’da bütün gayretini ortaya koymuştur. Sonucunu da aldık Allah’a şükür. Evet 6 milletvekili istiyorduk. Oraya ulaşamadık. Türkiye’de Büyükşehirler içerisinde oyunu en iyi şekilde muhafaza eden herkese bu büyük mücadeleyi anlatan bir anlayışı gerçekleştirdik. 7 Haziran’da oyunu en iyi muhafaza eden büyükşehirden sonra, bu mücadelede büyük harcı emeği olanlar hanım efendiler beyefendiler sizlere sesleniyorum. 1 Kasım’da sizler gayretinizi ortaya koyarsak, 7 Haziran ile 1 kasım arasında Türkiye’de oyunu en fazla arttıran Trabzon vilayeti olacak. Biz hedefimizin ne olduğunu biliyoruz. Şunu söylemek istiyorum. Trabzon’da 7 Haziran’da 258 bin oy aldık. 258 bin milletvekili çıkardık. 300 milletvekili istiyorsak, Trabzon’da 300 bin oya talibiz. Bunu hep beraber gerçekleştireceğiz. Geçen sefer geldiğimde belki de biraz çekingendim. Acaba söylesem karşılığı olur mu diyordum. 6 Aydır Trabzon’un köylerini mahallerini arşınlıyoruz. Sevgimizi gönlümüzü aslında vicdanımızı hizmet emeğimizi onlarla bütünleştirmeye çalışıyoruz. Evet Ergin bey de Salih kardeşimizi TBMM’ye taşımak için 6-0 gerçekleştirmek için büyük mücadele ortaya koyacağız.

6 sözümüz var. Birinci sözümüzü söylüyoruz:

Söz 1: PKK’yı bitireceğiz.. Biz nasıl vesayeti sona erdirmişsek, darbeleri bitirmişsek, nasıl mafyayı Türkiye’den tasfiye etmişsek, oligarşik sermayeyi, bürokrasiyi bitirmişsek Türkiye’de PKK’yı bitireceğiz ve tüketeceğiz. Şehit evlatlarımızın intikamını bu ülkenin birliği için alacağız.

Söz 2: Emeklilerimiz ve dar gelirlilerimiz, bundan sonra Türkiye bir çok meseleyi gerçekleştirdi. Bir çok meseleyi ortaya koydu. Ekonomik açıklarımızı, kalkınma açıklarımızı bir bir ortadan kaldırdık. Ne IMF’ye muhtaçlığımız kaldı ne de birine avuç açmamız… Kalkınmamızı güçlü bir şekilde ortaya koyan AK Parti 2015 ve 2019 arası rahat bir hayat standardını üst düzeye getirecek adımlar atılacak.

Söz 3: Türkiye demokrasi bayrağını 14 yıldır dalgalandırmaktadır. Demokrat Parti’den bugüne kadar. Hem demokrasi hem de ülkemizin özgürlük değerleri yükselmektedir. Demokrasi meşalemiz elinde. Herkesin hür ve özgür şekilde yaşadığı ülke Türkiye olacaktır. İnadına demokratik reformlarımız devam edecek.

Söz 4: 2023-2053-2071 vizyonlarımız aynı kararlılıkla devam etmektedir.

Söz 5: Trabzon o tarihin, kültürün medeniyetin mirasını bugüne kadar hangi güçle kuvvetle bugüne taşımışsa aynı yatırımla ve anlayışla taşıyacaktır. 7 Haziran’dan önce bir çok projelerle vatandaşımızı karşısına çıktık. 7 Haziran’a gelene kadar 13 katrliyonu aşan, hizmetlerle 13 yıldır 14 yıldır AK Parti hizmet kervanı ile Trabzon’u buluşturdu. Onu bir tek geri adım attırmadı.

Söz 6: Kendi kendi başına bir marka. Trabzonspor’u Türkiye ve Dünya Ligleri’nde en iyi yerlere taşıyacağız.