509 bin kişi dinlenmiş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ‘509 bin kişi dinlenmiş. Niçin dinliyorsunuz. Siz bir dini cemaat değil misiniz?. Öyle bilmiyor muyuz? Bir milletin büyük duygular ile beslediği bir cemaati, bir milletin büyük duygular ile şenlendirdiği bir cemaati, çok net söylüyorum kim alınırsa alınsın, laf nereye kadar giderse gitsin, Türkiye’yi bölmeye, parçalamaya çalışanlara taşeron haline getirmenin bu dünyada da öteki dünyada da bedelini ödeyecekler’ dedi.

AK Parti Artuklu İlçe Belediye Başkan Adayı Serdal Yay’ın bir otelde verdiği yemekte konuşan Soylu, 17 Aralık operasyonunda Türkiye’nin sırtından bıçaklandığını söyledi.Soylu, 17 Aralık’ta geçmişte yapılan darbelerin bir benzerinin yapılmak istendiğini belirterek şunları söyledi:’ Sırtımızdan hançerlendik. Alçakça hançerlendik, alçakça. 12 yıllık Türkiye’nin büyümesine tahammül edemeyenler ve Türkiye’ye bedel ödetmek isteyenler çeşitli hileler ile entrikalar ile şantajlar ile montajlar ile Türkiye’nin önünü, geleceğini karartmaya çalışıyorlar.
Bunun başka hiçbir izah tarzı yoktur. 509 bin kişi dinlenmiş. Niçin dinliyorsunuz. Siz, bir dini cemaat değil misiniz? Öyle bilmiyor muyuz? Bir milletin büyük duygular ile beslediği bir cemaati, bir milletin büyük duygular ile şenlendirdiği bir cemaati, çok net söylüyorum kim alınırsa alınsın, laf nereye kadar giderse gitsin, Türkiye’yi bölmeye, parçalamaya çalışanlara taşeron haline getirmenin bu dünyada da öteki dünyada da bedelini ödeyecekler.

‘Türkiye’nin çözüm süreci ile birlikte olumlu bir hava yaşadığını, bazı yapıların buna tahammül edemediğini vurgulayan Soylu, ‘Benim ülkemin hayat standartlarının yükseltilmesine tahammül edemiyorlar. Tahammül edemiyorlar, bu ülkede çözüm sürecine, barış sürecine. Niye bu ülkede analar ağlamıyor diye çıldırıyorlar ‘ diye konuştu.Türkiye’nin Suriye’deki insanlara sırtını dönmediğini ve mazlumların yanında olduğunu, bu yüzden eleştirildiklerini aktaran Soylu, şunları kaydetti:’ Kılıçdaroğlu denilen o genel başkan müsveddesi kızıyor bize. Genel müdür bile değil. Başbakan nezaketli olduğu için ‘genel müdür’ diyor. Onun için genel başkan müsveddesi. Baş yalancı. Oturmuş İstanbul lobisinin kucağına, ‘Türkiye’yi nasıl soyup soğana çevireceğim’, onun hesabını yapmaya çalışıyor. Baş yalancı. Her yerde söylediği farklı. Herkese söylediği farklı. Herkese anlattığı farklı. Tam 40 ayak bir adam, tam 40 ayak. Bizim milletimiz o tip adamların ismini, sıfatını tam anlamıyla bilir. Kasetten sonra genel başkan olduğu adamın evine gitti. O kaset işi çıkar yakında. Bugünü hazırlayan o paralel yapı var ya. Her şeyin üstünü örtü. Bakalım onu o paralel ağabeyleri kurtarabilecek mi?’dedi.