“5 Trabzonsporlu bakanımız var”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Trabzon ne zaman başarılı olduysa bir tek şey önemli oldu. O da tüm şehrin ve Trabzonsporluların bir ve beraberliği” dedi.

Bakan Albayrak, beraberinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile Trabzonspor Kulübü’nün bir otelde düzenlediği eski başkanlar ile yöneticilerin yer aldığı toplantıya katıldı.

Albayrak, toplantıda yaptığı konuşmada, kente gelmeyi sürekli istemesine rağmen fırsat bulamadığını belirterek, “Biraz geç oldu ama manidar olan tarafı, ilk defa ayak bastık, programımız Trabzonspor oldu. Başkanımız Trabzonspor icraatlarıyla ilgili bahsederken ben de bu sezon takımın durumunu ve gelecek sezonu düşündüm. İnşallah daha iyi olacak. Burada bir sürü akil insan var. İnşallah bu toplantı çok daha hayırlı işlere vesile olur” diye konuştu.

“5 Trabzonsporlu bakanımız var”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu’nun, Trabzonlu olmasının Trabzonspor için bir şans olduğunu vurgulayan Albayrak, şu değerlendirmede bulundu:
“Kabinede sayımızdan bahsetti başkanımız. Hakikaten 5 Trabzonsporlu bakanımız var. Sayı itibarıyla en yüksek dönemlerinden birini yaşıyor. İşin siyaset tarafı bir yana ama ben hep şöyle bakıyorum. Trabzon hep spor şehri oldu ama son 10-15 yılda sporun her alanıyla ilgili yapılan önemli yatırımlarla birlikte fiziki ve maddi şartlarıyla birlikte Trabzon’un bir spor şehri olması için her şey var. Yağ, şeker ve un var, bir şey eksik. O da Trabzon’a yakışır güzel bir stat. Allah’ın izniyle önümüzdeki sezon için yetişmesi için çalışılıyor.”
Albayrak, Trabzon’a her platformda sahip çıkmaya çalıştıklarına işaret ederek, şunları belirtti:

“Biz şimdi Trabzon’da doğmadık ancak anamız da babamız da Trabzonlu. Anamız da babamız da bizi, burada doğup büyümüş gibi büyüttü İstanbullarda. Perdenin arkasında Trabzon ve Trabzonspor için ne kadar uğraştığımız biliniyor. Onun için buradaki herkesten bir ricam var. Trabzon ne zaman başarılı olduysa bir tek şey önemli oldu. O da tüm şehrin ve Trabzonsporluların bir ve beraberliği. Bu şehir tüm nüfusunu kuşatarak bir olduğu zaman sportif, kültür ve ekonomik başarı geldi. Bizim sizin kadar bilgi birikimimiz olmayabilir ama naçizane 38 yaşında olan kardeşiniz, hemşehriniz olarak şu toplantılar vesilesiyle Trabzonspor başta olmak üzere birliğe ve beraberliğe azami hassasiyeti gösterelim. Bu olduktan sonra diğer başarılar da gelecektir.”

Trabzonspor’u sahiplenmek büyük bir hedefin anlamı”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu da Trabzonspor’da bugüne kadar yöneticilik ve sporculuk yapmış herkesin büyük görev üstlendiğini söyledi.
Trabzonspor’u sahiplenmenin büyük bir hedefin anlamı olduğuna işaret eden Soylu, şöyle devam etti:
“Hem bir bakan olarak hem de hayatımın en şerefli ve en onurlu vazifelerinden biri olan Trabzon milletvekili olarak Trabzon markasının, Trabzon şehri ve aslında tüm Trabzonluların çok ötesinde bir anlam taşıdığının bilinci içerisindeyim. Anadolu’nun her yerinde Anadolu’nun yükselişini ifade eden ilk bayrak Trabzonspor olmuştur. Bu bizim için büyük bir değerdir. Bugün bu bayrağı taşıyanlara yardımcı olmak ve bir şekilde gayretlerinde hep birlikte olabilmek bizim temel vazifemizdir. Trabzonspor sadece bir spor kulübü değil, onun üzerinde bir anlam taşıyan olgunun adıdır.”
Kulüp Başkanı Muharrem Usta ise sportif başarının her zaman önemli olduğunu ama asıl meselenin bunun yanında yapısal başarıyı da yakalamak olduğunu vurgulayarak, “Hepimizin haftasını zehir eden ya da mutlu eden saha sonuçları ama bilmeliyiz ki yapısal sorunları olan bir kulübün başarılı olması mümkün değil. Bizim her ikisini birlikte, hep birlikte taşıyabilmek gibi hedefimiz var. Bu yolculuk, zorlu yolculuk ama bize yakışan hangi şartlarda olursak olalım, takdir gören bir kulübü yeniden inşa edebilmeliyiz. Bu sizlerle milyonlarca taraftarımızla olacak. Ara ara bir araya gelmeye çalışacağız.”

Bakan Albayrak, Akyazı Stadyumu’nu gezdi

Bakan Albayrak, buradaki programının ardından Trabzon Valiliğinde Vali Abdil Celil Öz ile bir süre görüştü. Valilik çıkışında yanına gelen Trabzonsporlu yaşlı kadın taraftarla bir süre sohbet eden Albayrak, ördüğü çorapları kendisine veren kadına teşekkür etti.
Albayrak, daha sonra yapımı devam eden Akyazı Stadyumu’nda çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Tribün ve locaları gezen Albayrak’a, Vali Öz, AK Parti Trabzon Milletvekillleri Adnan Günnar ve Ayşe Sula Köseoğlu ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu eşlik etti.