“30 Mart’ta seni Esed de paklamayacak”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Ey Kılıçdaroğlu, sana buradan sesleniyorum; 30 Mart akşamı seni Esed de paklamayacak” dedi.

Soylu, partisinin Bucak ilçesindeki bir salonda düzenlediği programda yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetinin ülkeye büyük hizmetler yaptığını anlattı.

“Bugün Kılıçdaroğlu kalkmış ‘ben hırsız arıyorum’ diyor” ifadesini kullanan Soylu, şöyle konuştu:

“Kılıçdaroğlu, evet aramaya devam et. Ama çok devam etme. Eğer hırsız arıyorsan aynaya bakacaksın. En güzel hırsız orada, aynaya bakacaksın. İftiralarla, yalanlarla, kasetlerle, şantajlarla yıllarca bu ülkenin çalışan insanlarının önüne engel konulmaya çalışıldı.”

“Bu milletin sülük gibi kanını emdiler”

Eskiden Merkez Bankası’ndaki döviz rezervinin 27,5 milyar dolar olduğunu bugün ise bu rakamın 135 milyar dolara ulaştığını anlatan Soylu, şöyle devam etti:

“Ne istiyorlar? O 28 Şubat’ı hatırlıyor musunuz? 40 milyar doları kamu bankalarından hortumladı bunlar. Bu millete ödettiler. Nema parasıyla ödettiler. Eğitime katkı payıyla ödettiler. Deprem vergisi üzerinden ödettiler. Toplu konuta katkı payı üzerinden ödettiler. Bu milletin sülük gibi kanını emdiler. Yapmadıkları kalmadı. Gözleri o gün o 40 milyar dolardaydı. Bugün de ‘Eğer Tayyip Erdoğan’a çelme takabilirsek Merkez Bankası’ndaki 135 milyar doları hortumlayacağız’ diyorlar. Avucunuzu yalarsınız avucunuzu.”

“30 Mart akşamı seni Esed de paklamayacak”

“O eski Türkiye… İstihbaratımızı başkalarının kiralık uydusundan aldığımız, güvenliğimizi başkasının kiralık uydusundan sağladığımız eski Türkiye… Oysa şimdi başkalarının uydusundan istihbarat almıyoruz” diyen Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kendi ay yıldızlı markalı uydumuz Göktürkümüz semalarda. Ondan istihbarat alıyoruz. Hazmedemiyorlar bunu. Onlar neyi hazmedemiyorlar? Eskiden tankları ithal ediyorduk. Elimizi bile dokunamıyorduk askerde. Şimdi bütün dünya sırada. Bizim mühendislerimizin mili projemizle yapmış olduğu o tanklarımız, Altay tankı. Bugün sıra bizim. Altay tankını dünyaya satıyoruz.”

Suriye’deki savaşa da değinen Soylu, “Ne yapsaydı Tayyip Erdoğan? Sınırımıza gelen kadınlar bağırıyorlar; ‘Esed bize adamlarına tecavüz ettiriyor. Kurtar bizi Tayyip Erdoğan’. Tayyip Erdoğan ne yapsaydı, sırtını mı dönseydi. Tabi Kılıçdaroğlu’na bakarsan sırtını dönmeliydi. O Esed’in arkadaşı ya. Bugün de sevgili Başbakanımıza ‘ben sana kaçacak ülke buldum’ diyor. Sudan’a gönderecek. Ey Kılıçdaroğlu, sana buradan sesleniyorum. 30 Mart akşamı seni Esed de paklamayacak” diye konuştu.

Soylu, daha sonra partisinin Ağlasun ilçesinde düzenlediği programa katıldı.