30 Mart tam demokrasi için çok önemli

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “30 Mart çok önemli bir tarih. Vereceğimiz karar ülkemizin geleceği, istikbali, daha fazla özgürleşmesi, tam demokrasi ve Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 devleti arasında olması için çok önemli” dedi.

Soylu, Adana’nın Yüreğir ve Seyhan ilçelerinde partisince düzenlenen açık hava toplantılarına katıldı. Burada bir konuşma yapan Soylu, halkın 30 Mart tarihinde bir karar vereceğini hatırlatarak, “30 Mart çok önemli bir tarih. Vereceğimiz karar ülkemizin geleceği, istikbali, istiklali, zenginleşmesi, daha fazla özgürleşmesi, tam demokrasi ve Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 devleti arasında olması için çok önemli” diye konuştu.

Seyhan Mahallesinde Adana Büyüşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun için vatandaşlardan destek isteyen Soylu, Türkiye’de son yaşanan gelişmelerin ülkenin başarısını istemeyenler tarafından hayata geçirildiğini kaydetti.

Türkiye’de, cumhurbaşkanı ve devlet adamlarının dinlendiğini ifade eden Soylu, vatandaşların milliyetçilik duygularının istismar edildiğini söyledi.

Soylu, şöyle devam etti:

“Siz bizi istismar edeceksiniz. Sonra bu devletten parsel isteyeceksiniz. ‘Yargıtay benim olsun. Danıştay benim olsun. Anayasa Mahkemesi benim olsun.’ Niye senin olsun? Sen kimsin peki? Bu milletten oy mu aldın? Bu milletten destek mi aldın? Sen kimsin? Ey paraleller size sesleniyorum. Adama ne derler biliyor musun bunları istediğinde, ‘MİT benim olsun, maliye benim olsun’, ‘Anan güzel mi?’ derler. Anan güzel mi? Derler değil mi. Sen bu ülkede 1 milyon insanı dinleyeceksin. Bu ülkenin cumhurbaşkanını dinleyeceksin, bu ülkenin devlet adamlarını dinleyeceksin. Nerede bu dinlemeler? Nerede bunlar? Çektiğin şantaj kasetleri, çektiğin montajlar, yaptığın dublajlar nerede? Kime verdin bunları? Kimin sen maşası olarak Türkiye’yi karıştırıyorsun? Buradan söylüyorum. Size söylüyorum. Bu topraklara ihanet eden cezasız kalmamıştır. Bunlar da kalmayacaktır. Bu millet bu cezayı onlara kesecektir.”