28 Şubatçılar tekrar harekete geçti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “28 Şubatçılar tekrar harekete geçti. Bu ülkenin yarınlarına yönelik anlayışlarına engel olmaya çalışanlar, sandığın anlamını küçültmeye çalıştıkça bu millet sandıkla bu işi çözmüştür” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “17 Aralık’ta Türkiye’de bir operasyon yaptılar, çelme takmaya çalıştılar, 30 Mart seçimini karıştırmaya çalıştılar, milletimizin aklını bir şekilde bulandırmaya çalıştılar. 28 Şubatçılar tekrar harekete geçti. Bu ülkenin yarınlarına yönelik anlayışlarına engel olmaya çalışanlar, sandığın anlamını küçültmeye çalıştıkça bu millet sandıkla bu işi çözmüştür” dedi.

Soylu, Kırklareli İl Başkanlığı tarafından Kavaklı beldesinde bir restoranda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin AK Parti ile çıktığı yolculuğundaki başarısından rahatsız olanların bulunduğunu söyledi.

Milletin iradesinden rahatsız olanların bilindik senaryolarını yeniden ortaya çıkardıklarını belirten Soylu, şunları kaydetti:

“17 Aralık’ta Türkiye’de bir operasyon yaptılar, çelme takmaya çalıştılar, 30 Mart seçimini karıştırmaya çalıştılar, milletimizin aklını bir şekilde bulandırmaya çalıştılar. 28 Şubatçılar tekrar harekete geçti. Türkiye’nin iktidarını ele almaya çalışanlar, Türkiye’yi milletsiz yönetmeye çalışanlar, ‘milli irade de neymiş canım, sandık neymiş’ diyenler, bu ülkede ne çözdüyse sandık çözmüştür. Ne çözmüşse 60 gram oy pusulası çözmüştür. Bu ülkenin yarınlarına yönelik anlayışlarına engel olmaya çalışanlar, sandığın anlamını küçültmeye çalıştıkça bu millet sandıkla bu işi çözmüştür.”

“Bu ülkeye haksızlık yapıyorsunuz”

Soylu, millet iradesinden rahatsız olanların, bu irade karşısına vesayet getirmek için çaba harcadığını ifade etti.

Muhalefet partilerine yönelik eleştirilerde de bulunan Soylu, “CHP ve MHP’ye sesleniyorum buradan; bu ülkeye haksızlık yapıyorsunuz, kötülük yapıyorsunuz. Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi çok büyük bir olaydan kurtarıyor, ona destek olmuyorsunuz” diye konuştu.

Soylu, birilerinin şehit haberlerinin gelmemesinden, göçün durmasından rahatsız olduğunu dile getirerek, ülkeyi bölmek, parçalamak isteyenlerin olduğunu söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“1 yılı aşkın süredir, Türkiyemizin hiçbir tarafından terör sebebiyle şehit haberi gelmiyor. ‘Türkiye’de aman bu çözüm bitsin’ diyenler, ülkeye şehit gelmemesinden dolayı neredeyse çıldırıyor. Türkiye’nin 12 vilayetine asker neredeyse zor giriyordu. 12 vilayetinde polis hakimiyeti yoktu. Doktor, öğretmen gitmiyordu, sokağa çıkma yasağı vardı. O Türkiye’den bugüne, Türkiye’nin her tarafına yatırım yapılabilir bir ülke haline gelindi. Esas sıkıntıları, dertleri budur. Bizim tarihimizde birlik, beraberlik, kardeşlik vardır. Bugün dünyanın hayran olduğu projeleri hayata geçiriyoruz. Daha da iyi noktalara gideceğiz.”

Soylu, buradaki programın ardından belde esnafını ziyaret etti.