21. asra iyi başladık

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Biz 21. asra iyi başladık. Onun için Türkiye’yi çekemiyorlar” dedi.

Aydın’da çeşitli temaslarda bulunan Soylu, AK Parti Nazilli İlçe Binası önünde vatandaşlara hitap etti. Türkiye’nin 30 Mart mahalli idareler seçiminde çok önemli bir karar vereceğini belirten Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu karar ülkemizin geleceğine, Türkiye’nin istikbaline, ülkemizin insanlarının huzuruna, ülkemizin yarınlarına ve aydınlık dolu günlerine uzanacaktır. Bir karar vereceğiz hep beraber, Türkiye’yi paçasından aşağıya çekmeye çalışanlara inat bir şekilde. Türkiye’yi yükseklere çıkarmaya yönelik bir karar vereceğiz. Bir karar vereceğiz, karanlıkların Türkiye’si değil, faizlerin altında beli bükülen bir Türkiye değil, insanların fişlendikleri bir Türkiye değil, zengin bir Türkiye için karar vereceğiz.”

Soylu, Türkiye’nin geçmişte çeşitli sorunlarla karşı karşıya bırakıldığını dile getirerek, “Türkiye’yi darbelerle karşı karşıya bıraktılar. Hepimize deli gömleği giydirmeye çalıştılar. Sağcı, solcu diye ayırdılar. Bir gün Türk, Kürt diye ayırdılar. Bir gün Alevi Sünni diye ayırdılar. Ülkemin büyümesini engellediler. Biz 21. asra iyi başladık. Onun için Türkiye’yi çekemiyorlar” diye konuştu.