21. Asır Türkiye’nin Asrı Olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “21. asırda güçlü bir Türkiye’yi, kuvvetli bir Türkiye’yi, kudretli bir Türkiye’yi oluşturuyoruz. Buradan bütün dünyaya sesleniyorum 21. asır Türkiye’nin asrı olacak” dedi.

Soylu, Adana’nın Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi’nde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Artık yeni bir Türkiye’nin olduğunu belirten Soylu, “Bugün yarım milyon insan devletin ona gösterdiği itibarla tedavi oluyor. Sadece o kadar mı? Mazotu olmayan ambulansların yerine bugün 17 bin 500 hastaya ‘sen merak etme, eğer bir üniversite hastanesine acilen gitmek istemişsen seni helikopterimle gönderiyorum’ diyor bugün Türkiye’nin devleti. Bizi kıskananlar çatlasınlar, patlasınlar, arabamızı da yapacağız, uçağımızı da yapacağız. Dünyanın ilk 10 büyük devletinden birisi olacak Türkiye” diye konuştu.

Türkiye’yi vampirlerden kurtaracaklarını kaydeden Süleyman Soylu, ülkenin yarınına umutla bakmasını sağlayacaklarını vurguladı. Soylu, Türkiye’nin 21. asra iyi başladığının altını çizerek, “Ne yaptığımızı biliyoruz. Niçin Marmaray’ı yaptığımızı, niçin 3. havalimanını yaptığımızı, niçin hızlı tren yolunu yaptığımızı biliyoruz. Niçin nükleer santral yaptığımızı biliyoruz. 21. asırda güçlü bir Türkiye’yi, kuvvetli bir Türkiye’yi, kudretli bir Türkiye’yi oluşturuyoruz. Hiç merak etmeyin. Buradan bütün dünyaya sesleniyorum 21. asır Türkiye’nin asrı olacak” ifadelerini kullandı.

Soylu, Adnan Menderes’in katillerinin hedefinin bu sefer Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi. Çıkan kasetler hakkında da konuşan Soylu, “Siz dini istismar edeceksiniz, siz milliyetçilik duygularımızı istismar edeceksiniz, siz bizi istismar edeceksiniz, sonra ‘Yargıtay benim olsun, Danıştay benim olsun, Anayasa Mahkemesi benim olsun’ diyeceksiniz. Niye senin olsun, bu milletten oy mu aldın? Sen kimsin? Ey paraleller size sesleniyorum, adama ne derler biliyor musunuz bunları istediğinde, ‘Anan güzel mi?’ derler” dedi.

Türkiye’ye ihanet edenlerin hiçbir zaman cezasız kalmadığını söyleyen Süleyman Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu topraklara ihanet eden cezasız kalmamıştır. Bunlar da kalmayacaktır. Bu millet o cezayı onlara kesecektir. Neymiş korkacakmışız bunlardan. Kimmiş bunlar. Paraleller bize vız gelir tırıs gider. İşte göreceğiz takke düştü kel göründü. Bakalım kimin dediği olacak. Bunlar şeytani duyguyla milletimizi istismar ettiler, hesabını verecekler.”