2071’de cihanşümul bir Türkiye

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “2023’te bu toprakları küresel bir güç olan Türkiye ile taçlandıracağız.” dedi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen “AK Parti İstanbul 5. Olağan İl Kongresi’nin Divan Başkanlığına seçilen Soylu, kongrenin açılışında, Türkiye’de demokrasi devrimi yapan “AK kadrolar” olarak bugün yeni bir adım attıklarını söyledi.

İstanbul’un Türkiye ve AK Parti için büyük önem taşıdığını dile getiren Soylu, “Bu kent birçok padişahı, Adnan Menderes’i, Özal’ı, Erbakan’ı bağrında taşıyor. Bu kent, 1994’te bu milletin kararıyla sandıktan çıkardığı Recep Tayyip Erdoğan’ı dünyaya kazandırmış bir kent” diye konuştu.

Soylu, bu yolda çok zorluklar, badireler atlattıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Yılmadınız, korkmadınız, vesayeti size hakim kılmaya çalışanlara, ekonomik krizler çıkarmaya çalışanlara fırsat vermediniz. Milletin sığınma ocağı olan AK Parti’yi, milletin sinesinden koparmaya çalıştılar ancak öyle büyük, aziz bir duruş gösterdiniz ki onların darbelerine meydan okudunuz, ‘dur’ dediniz. Kurulan tuzaklara, entrikalara, hilelere geçit vermediniz. Demokrasimize, gelecek nesillerimize, medeniyetimize büyük katkı sundunuz.”

AK Parti olarak 13 yılda büyük atılımlar yapıldığını dile getiren Soylu, “Bu kutlu dava zannetmeyin ki 13 yıllık. Büyük atılımların yapıldığı dönemden, yeni bir döneme geçiş yapıyoruz. Bu davanın önünde daha on yıllar, yüz yıllar var. 2023’te bu toprakları küresel bir güç olan Türkiye ile taçlandıracağız. 2071’de cihanşümul bir Türkiye olacak. Bu salon bu hali anlatıyor. Bu salonda, 7 Haziran’da da sandıkları patlatmaya hazır bir İstanbul görüyoruz” ifadelerini kullandı.