14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Günü Mesajı

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI SAYIN SÜLEYMAN SOYLU , 14 MAYIS BİLİMSEL ECZACILIK GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sayın Süleyman Soylu’nun yayınladığı mesaj şöyledir:

“Eczacılarımız için nöbetteyiz”

Bilindiği gibi  ülkemizde 1839 yılında Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane’de Eczacılık sınıfının açıldığı tarih olan 14 Mayıs, her yıl  Bilimsel Eczacılık Günü olarak kutlanmakta ve 9-15 Mayıs tarihleri arasında Eczacılık Haftası çerçevesinde sektöre ilişkin birçok etkinlik düzenlenmektedir.

Bakanlığımız tarafından sağlanan sosyal güvenlik hizmetlerinden en önemlilerinden biri olan ilaç hizmeti için ülkemizin her tarafında kesintisiz hizmet veren eczanelerimiz ve eczacılarımız, kurumumuzun hizmet amaçları yönünden en önemli ve vazgeçilmez paydaşlarımızdan biridir.

Kıymetli eczacılar,

Vatandaşımızın sağlığı için, şifa dağıtmak için nöbet tutan çok kutsal bir mesleğin mensupları olarak hem bu toplumun, hem de bakanlığımızın nezdindeki öneminiz çok büyüktür. Bizler de kurum olarak eczacılarımızın mesleki mutluluğu ve ekonomik gelişimi için daima nöbetteyiz. Sizlere ve bu kutsal mesleğe olan desteğimiz her zaman artarak devam edecektir. Bu vesileyle bütün eczacılarımızın Bilimsel Eczacılık Günü’nü  kutluyor, bütün sektör çalışanlarını en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.