11 yıldan beri Türkiye demokrasisi gelişmektedir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “11 yıldan beri Türkiye’de demokrasi derinleşmektedir. 11 yıldan beri Türkiye demokrasisi gelişmektedir. Türkiye demokrasisi geliştikçe, ekonomisi de gelişmektedir, gelişecektir de inşallah” dedi.

Soylu, AK Parti Ezine ilçe başkanlığı tarafından düzenlenen törende, vatandaşlar ve partililerle bayramlaştı.

AK Parti iktidarında ülkede yapılan hizmet ve çalışmaların çok net olarak görüldüğünü ifade eden Soylu,  “Biz ülkenin her noktasında güçlü olmalıyız. Biz demokrat olmalıyız, biz zengin bir ülke olmalıyız, biz üreten bir Türkiye olmalıyız” diye konuştu.

Soylu, Suriye ve Mısır’da yaşanan olaylara işaret ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Suriye’de sıkıntı çeken kardeşlerimize, Mısır’da darbe ile zulme uğramış kardeşlerimize, darbe ile asılmış Menderes’e sırtımızı mı dönseydik, Özal’ın başına gelenlere sırtımızı mı dönseydik veya ‘onlar ne olacaklarsa olsunlar’ diye, yüzyıllardır aynı çatı altında yaşadığımız Suriyeli kardeşlerimize bir diktatörün zulmü karşısında… ‘Evet biz komşuluğumuzu bilmiyoruz, sizlere yardım etmeyelim mi’ diyecektik? Biz bunları yapamayız. Dün yapmadık, bugün de yapamayız.”

Demokratikleşme paketinin “milletle devletin muhabbetinin bir parçası” olduğunu ifade eden Soylu, şöyle konuştu: 

“Bu toprakların belkide son yıllarda yaşadığı en derin sıkıntılarından bir tanesi milletle devlet arasındaki bu kamplaşmadır, bu kutuplaşmadır. Yaklaşık 11 yıldan beri Türkiye’de hangi ihtilaf varsa, hepsiyle birebir yüzleşmeyi, birebir ortadan kaldırmak için, ortak bir dile dönüştürmeye çalışan bir anlayışı sergilemeye çalışmaktadır.11 yıldan beri Türkiye’de demokrasi derinleşmektedir. 11 yıldan beri Türkiye demokrasisi gelişmektedir. Türkiye demokrasisi geliştikçe, ekonomisi de gelişmektedir, gelişecektir de inşallah.” 

Muhalefet partilerine seslenen Soylu, “Şu mübarek bayram günlerinde ne olur kuru inat yapmayın. Gelin bu ülkeyi hep birlikte zenginleştirelim. Bu ülkeyi beraber geliştirelim. Eksiğimiz gediğimiz varsa söyleyin beraber tamamlayalım. Sandığa centilmence bir rekabet içerisinde gidelim” ifadelerini kullandı.

Seçimlerin, Türkiye’nin kalkınmasının, demokratikleşmesinin, gelişmesinin ve attığı adımların devamının en önemli unsurlarından birisi olduğunu vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Türkiye’yi durdurmak isteyenlere, Türkiye’nin bölgesel bir güç olmasını engellemek isteyenlere, Türkiye’deki huzurun devam etmesini engellemek isteyenlere bir şekilde bu halk sandıkta cevabını verecektir. ‘Sandık demokrasinin namusudur’ sözü boş bir söz değildir. Altı dolu, kuvvetli, hikayesi olan, anlamı olan bir anlayışın ta kendisidir.” 

Törene, AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, İl Başkanı Muzaffer Kutlu, ilçe ve belde başkanları ile partililer katıldı.