11 Ağustos önemli bir başlangıç

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili, “11 Ağustos bizim için yeni Türkiye’nin kapılarının ardına kadar açıldığı bir gün olacak” dedi.

Muğla’nın Ortaca ilçesindeki düğün salonunda muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve partilileriyle bir araya gelen Soylu, 10 Ağustos’taki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye’nin kaderinin belirleneceğini söyledi.

Türkiye’nin 300 yıllık hayallerine doğru emin adımlarla gittiğini ifade eden Soylu, “Bu milletin adamıyla bu hayallere hep birlikte gidiyoruz. Önümüzdeki seçim Türkiye ve bölge coğrafyası açısından çok önemli bir seçimdir. İstikrarımız, huzurumuz ve güvenimiz için çok önemli bir seçim. Türkiye 10 Ağustos’ta tarihinin en önemli günlerine doğru adımını atmaktadır. 11 Ağustos bizim için yeni Türkiye’nin kapılarının ardına kadar açıldığı bir gün olacaktır. 11 Ağustos bizim için bu ülkede 785 bin kilometrekarede refah toplumunun en üst seviyeye taşıyacağımız günlerin en önemli başlangıçlarından birisi olacak” diye konuştu.

Türkiye’de kişi başına gelir seviyesinin 3 bin dolardan 11 bin dolara çıktığına işaret eden Soylu, 36,5 milyar dolar olan ihracatın ise 156,5 milyar dolara çıktığını, yıl sonunda 166,5 milyar dolara ulaşacağını kaydetti.

Konuşmasında CHP’li ve MHP’li vatandaşlara seslenen Soylu şunları söyledi:

“İsmini bile telaffuz edemediğimiz bir insana Türkiye’nin ekonomisi, devlet yönetimi, birliği, beraberliği, Türkiye’nin yarınlara ait vizyonlarını teslim etmek doğru mu? Yoksa 12 yıldır bu ay yıldızlı bayrağı dünyanın her yerinde onuruyla temsil eden ve ülkeyi yatırımlardan yatırımlara koşturan ülkedeki kutuplaşmaları ortadan kaldırmaya çalışan bir lidere mi oy vereceksiniz? Yoksa adını bile telaffuz etmekte zorlandığınız bir lidere mi?”

Bu iki partinin adayının “Biz Filistin meselesinde tarafsız kalmalıyız” dediğini vurgulayan Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

“Kardeşim sen beş gün sonra olabileceklerin hesabını yapmıyor da bugün zalimle beraber, canlarını kaybeden çocuktan büyüğe kadar bir yaşındaki iki yaşındaki evlatlara kadar olabilecekleri bir öngörüyle tecrübenle ortaya koyamıyor da ‘Biz bu konuda tarafsız kalmak zorundayız’ diyorsun. Hadi kal da tarafsız göreyim seni şimdi. Sözünü nere düzeltmek için Filistin Konsolosluğu’na da gittin, sosyal medya da samimiyetsiz de olsa twitler de attın. Sözünü bir şekilde düzeltebilmek için kırk takla atıyorsun.”

Gazze’de yaşananları tüm dünyanın gördüğünü anlatan Soylu, “O çok gelişmiş ülkelerin aldıkları tavırları da görüyoruz. Bize demokrasi, insan hakları anlatan, bize insanların önemli bir varlık olduğunu anlatan ülkelerin aldıkları tavırları görüyoruz. Dün Mısır’da ve başka ülkelerde de görmüştük. Bugün orada çocuklar öldürülüyor kadınlar katlediliyor, insanlar büyük bir zulüm altındalar. Seslerini çıkarmıyorlar” ifadelerini kullandı.

Gelişmiş ülkelerin Filistin’de yaşanan katliama karşı çıkan Türkiye’yi “Eğer karşı çıkarsanız başınıza bu gelir” diye korkutmaya çalıştığını ileri süren Soylu, “Hiç korkmadı bu Anadolu insanı biliyor musunuz, hiç korkmadı korkmayacak da. Bizi ürkütemeyecekler” diyerek konuşmasını tamamladı.

Soylu, toplantının ardından Köyceğiz ilçesinde düzenlenen iftar programına katıldı.