10 Ağustos yeni bir başlangıçtır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “10 Ağustos yeni bir başlangıçtır, yeni bir sayfadır. 10 Ağustos, yıllarca bu topraklarda milletle devlet arasında ortaya konulan kavganın bitirilmesi, milletle devlet muhabbetinin yeniden başlamasının adıdı

Soylu, partisinin Gelibolu ilçe binasının açılışında yaptığı konuşmada, 10 Ağustos’ta, Türkiye’de kuralların yeniden yazılacağını, yeni yapılacak anayasa için en önemli, en cesur ve en düzgün adımların atılacağını söyledi.

Türkiye’nin büyük hedeflerine adım atabilmesinin pazar günü yapılacak seçimle mümkün olabileceğini dile getiren Soylu, şöyle devam etti:

“Evet biz kişi başı 25 bin dolar gelir seviyesi istiyoruz. Ama değerli vatandaşlar, biz sadece bununla yetinen bir ülke değiliz. Bilmenizi istiyorum, bugün dünyanın 70 ülkesine ayyıldızlı pasaportumuzla birlikte vizesiz giriyoruz. Dünyanın tam 70 ülkesine. Oradaki gümrük memurlarına vardığımızda, o memurların şu ayyıldızı gördüklerinde saygıyla ayağa kalktığı bir Türkiye var.”

Sadece 785 bin kilometrekare içerisinde değil, dünyanın her yerine bu gücü nakletmek istediklerini ifade eden Soylu, “Onun için özgür Türkiye istiyoruz. Onun için demokrat Türkiye istiyoruz. Onun için tam bağımsız bir Türkiye istiyoruz” diye konuştu.

İnsanların sabah evden çıktıklarında, dükkanlarına gittiklerinde ödeyemedikleri senetleri yüzünden nasıl iflas ettiklerini unutmadıklarını hatırlatan Soylu, şunları kaydetti:

“O insanlar akşamları evine gelip eşine, hanımına, çocuklarına ben iflas ettim, dükkamını kapattım diyemediklerini biliyoruz. Ve aylarca, o insanların aynı saatte işe giderek evine ailesine hiç bir şey hissettirmediği anlayışı biliyoruz. Bugün o eski Türkiye yok. Bakın, bugün Arjantin 1.3 milyar dolara battı. İflasını istedi Arjantin. Bugün benim kasamda, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın kasasında 135 milyar dolar var. Bugün o eski Türkiye yok.”

Soylu, Gelibolu’daki açılışın ardından Evreşe Belediyesi’ni ziyaret etti.

Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak ve belde sakinlerince karşılanan Soylu, bir süre dinlendikten sonra karayolu ile İstanbul’a hareket etti.